موزه یادمان شهدای هفتم تیر :

موزه یادمان شهدای هفتم تیر  1360  در 2طبقه مجزا واقع در شرق پروژه یادمان توسط بنیاد فرهنگی هفتم تیر ساخت و تکمیل شده است که شامل :

1- آثار و لوازم به جا مانده از شهدا مانند : کتب خطی ، لوازم شخصی و ... که با همکاری خانواده محترم شهدا جمع آوری شده است در ویترین های شیشه ایی به نمایش در آمده است.
2- سردیس برنزی شهدای هفتم تیر 1360 با پایه های برنزی که توسط هنرمندان برجسته ایرانی طراحی و ساخته شده است نمایی تاریخی و به یاد ماندنی به بخش موزه یادمان شهدای هفتم تیر داده است.
3- طراحی تابلو سه صحنه ایی از  نماز آخر  شهید بهشتی و یارانش ؛  
((شایان ذکر است در ادامه تکمیل موزه یادمان ، بنیاد فرهنگی هفتم تیر در نظر داشت نماز آخر ، سخنرانی آخر و لحظه انفجار ، که شهادت مظلومانه شهید بهشتی (ره) و 72 یارانش را در پی داشت ، با همکاری هنرمندان برجسته کشور به صورت زنده و سه بعدی به نمایش بگذارد که متاسفانه با رحلت سردار جانباز حاج احمد قدیریان و واگذاری یادمان شهدای هفتم تیر به سازمان تبلیغات اسلامی این کار ملی و تاریخی متوقف گردید.))
4- تابلو نقاشی  شهدای هفتم تیر 1360  توسط هنرمندان ایرانی با دقت و ظرافت بی نظیر طراحی و کشیده شده است و در طبقه دوم موزه نصب گردیده است.