زندگینامه شهيد دكتر محمدعلی فياض بخش

زندگی نامه شهید دکتر محمدعلی فیاض بخش(وزیر شماور و سرپرست سازمان بهزیستی)

شهید در سال 1316 در خانواده ای مذهبی و خیر در تهران بدنیا آمد او در دامان خانواده همزمان با پیشرفت تحصیلی از تعلیمات دینی و مکتبی نیز غافل نشد و این مراحل را با موفقیت پشت سر گذاشت و پس از اخذ درجه تخصصی جراحی عمومی بطور رایگان در مدت 4 سال در بیمارستانهای وابسته به دانشگاه خدمت نمود و در سال 45 با کمک دوستان و همفکران کلینیک را به همراهی شهید دکتر لواسانی در دروازه شمیران تهران را می نمود. و کمک های اولیه پزشکی را برای کمک به مجروحین و معلولین انقلاب چه در کلینیک و چه در منزل بطور پنهانی شروع کرد که هم اکنون با سطح وسیعتری در سراسر کشور با همکاری وزارت بهداری ادامه دارد.

شهید فیاض بخش اعتقاد کامل به ولایت فقیه داشت و دیگران را در این مورد آموزش می داد و پیوسته آرزو میکرد جزء خدمتگذاران امام زمان حضرت مهدی(عج) محسوب گردد.

شهید فیاض بخش یکی از سه نفر پزشکی گروه رابط 7 نفری منتخب امام در انقلاب فرهنگی بودند در شاخه پزشکان حزب جمهوری اسلامی فعالیت داشتند و سرانجام در روز 7 تیر ماه 60 در دفتر حزب جمهوری جام شهادت را سرکشید.

محمد علی فیاض‌بخش در سال 1326 در تهران متولد شد. تحصیلات ابتدایی را در دبستان خسروی و تحصیلات متوسطه را در كنار دروس حوزوی شامل جامع‌المقدمات و ادبیات عربی فرا گرفت و خدمت سربازی‌اش را در تفرش و رودبار به پایان برد.

فیاض‌بخش از دانشگاه تهران مدرك پزشكی گرفت و دوره تخصصی جراحی را در بیمارستان سینا به پایان رساند.

فیاض‌بخش موسس انجمن امدادگران امام خمینی(ره) بود.

این شهید آسایشگاه معلولان انقلاب را با همكاری انجمن امدادگران امام (ره) و كمیته امداد، زیر نظر بنیاد شهید راه‌اندازی كرد.

طبابت و ویزیت رایگان به مدت 4 سال. تاسیس كلینیك سلمان فارسی با همكاری شهید دكتر لواسانی،‌ آموزش كمك‌های

اولیه پزشكی برای خدمت به مجروحان و معلولان انقلاب از دیگر فعالیتهای این شهید بزرگوار بود.

وی سپس به عنوان مدیركل توانبخشی دروزارت بهداری مشغول به كار شد.

پیشنهاد لایحه سازمان بهزیستی كشور و پیگیری برای تاسیس چنین سازمانی جداز از وزارتخانه بهداشت از اقدامات دیگر این شهید بود. محمد علی فیاض‌بخش دركابینه شهید رجایی، به عنوان وزیر مشاور و سرپرست بهزیستی خدمت می‌كرد.

دكتر فیاض‌بخش، شامگاه هفتم تیر 1360 در حزب جمهوی اسلامی براثر انفجار بمب به شهادت رسید.

از این شهید مخلص و بزرگوار، چهار فرزند (2پسر و 2دختر) به یادگار مانده است.

فایل صوتی شهيد دكتر محمدعلی فياض بخش

 

کتاب شهيد دكتر محمدعلی فياض بخش

 

دست نوشته شهيد دكتر محمدعلی فياض بخش

 

ویدیو شهيد دكتر محمدعلی فياض بخش