تابلو نقاشی امام خمینی رحمه الله علیه

این تابلو تصویر حضرت امام خمینی (ره) در حال قدم زدن در فرانسه( نوفل لوشاتو ) است که بدون هیچگونه تغییری به شیوه  ( رئالیسم ) الگو برداری شده است.

این اثر فاخر و بیاد ماندنی در سال 1362 به سفارش سردار جانباز حاج احمد قدیریان(ره)  توسط استاد برجسته نقاشی جناب آقای عبدالحسین تقوی که از اعضای انجمن اسلامی اتحادیه صنف صنایع دستی و اشیاء قدیمی  و نیز از مریدان حضرت امام(ره) و دلبسته به انقلاب اسلامی بود، ترسیم گردیده است.

نقاشی تابلو مذکور بر روی بوم  انجام گرفته  و در آن تعداد بسیار زیادی از رنگهای مختلف استفاده شده است.طراحی و نقاشی این تابلو نفیس چهار سال به طول انجامیده  و نقاش این اثر بی نظیر، به خاطر ارادت و علاقه خاصی که به حضرت امام(ره) و انقلاب اسلامی داشته، در قبال خلق این اثر زیبا هیچ گونه دستمزدی دریافت نکرده است.

تابلو مذکور با ابعاد   25/1 *    78 /1 در سال 1366   به اتمام  رسید و در قاب بسیار نفیسی  که در آن زمان با هزینه ای بالغ بر هفت میلیون ریال قرار داده شده است.

در این نقاشی، ضمن ثبت مقطعی از انقلاب شکوهمند اسلامی، ترسیمی از شخصیت والای بنیانگذار انقلاب اسلامی در اقامتگاه نوفل لوشاتو ارائه شده که حالت آرامش، قاطعیت ، متانت وحرکت رو به آینده آن رهبر فرزانه را بخوبی نشان می دهد.

لازم بذکر است بارها مجموعه های  مختلف هنری  و فرهنگی جهت در اختیار قرار گرفتن این اثر فاخر اظهار تمایل کرده و همچنین در بسیاری ازمناسبت های  مذهبی و انقلابی تا سال 1391  مورد استفاده قرار گرفته است تا پس از ارتحال سردار جانباز حاج احمد قدیریان(ره)   طبق وصیت  ایشان و بعلت علاقه و ارادت به شهید والامقام بهشتی (ره) و شهدای هفتم تیر سال 60، به بنیاد فرهنگی هفتم تیر اهدا گردید و بنیاد نیز آن را یادمان شهدای هفتم تیر تحویل داد.